Van megoldás, ha nincs pénze drága ingatlanra
Az árak brutális emelkedése miatt egyre többen néznek alternatív lakhatási lehetőségek után.
A népvándorlások és a járványok, de a mezőgazdasági forradalom és a reneszánsz mögött is az éghajlat változása állt. A most kibontakozó folyamatoknak rengeteg vesztesük lesz, ám a civilizáció ezúttal is felülkerekedhet – állítja az Észak egyik kedvenc ismeretterjesztője.
Az orosz tél XII. Károly svéd királyt, Napóleont és Hitlert is térdre kényszerítette. Julius Caesar a viharok miatt nem tudta elfoglalni Britanniát (ezáltal megmenteni a birodalmát), s a mongolok sem Japánt. A középkori kis jégkorszak egész Európát képes volt káoszba taszítani, az El Niño pedig döntően hozzájárult a maja civilizáció hanyatlásához. A sikeres birodalmak fejlett kultúrájuknak, jól szervezett hadseregüknek és hatékony politikai rendszerüknek köszönhették győzelmeiket. Az időjárást azonban sosem tudták uralmuk alá hajtani, s legtöbbjüknek ez okozta a vesztét. A holocén kor kezdete óta kilenc jelentős éghajlatváltozással kísért időszakot azonosítottak. „Ezek nagyjából 1500 éves időközönként követték egymást. És láss csodát: a jelek szerint mind egybeesnek civilizációnk történetének kritikus szakaszaival.”
Marcus Rosenlund a finnországi svéd rádióállomás munkatársa, a tudományos ismeretterjesztés és az időjárás szerelmese. „Ha újrakezdhetném, meteorológus lennék” – fogalmazott eddigi legizgalmasabb könyvének megjelenésekor. Örömteli fejlemény, hogy Az időjárás és a történelem című remekbe szabott, személyes hangvételű, lebilincselő stílusban megírt kötet most magyarul is napvilágot látott.